Універсальний розчин MAXIMA ELITE - Фірма ЗІР

Вхід для користувачів
Логин:
Пароль:

забули пароль?
Каталог
М'які контактні лінзи
MAXIMA
Johnson&Johnson
Bausch+Lomb
OK Vision
Alcon
Cooper Vision Co.
Засоби догляду за МКЛ
Avizor
Cooper Vision
Bausch+Lomb
Alcon
Piiloset
Аксесуари
Лінзи та догляд
Одноденні МКЛ
Двотижневі МКЛ
Місячні МКЛ
Двомісячні МКЛ
Тримісячні МКЛ
Піврічні МКЛ
Кольорові МКЛ
Торичні МКЛ
Мультифокальні МКЛ
Догляд за МКЛ
Змащуючі краплі
Пошук
     
шукати в знайденому
Інформація
Лікарям офтальмологам
Вправи для поліпшення зору
Користувачам
Партнерам
Окуляри або лінзи
Адреса

Україна, 03049
м.Київ, вул.Фучика,15
тел. +38 044 245-32-89


Новий багатофункціональний розчин компанії Maxima Optics

І. Р. Арутюнова,
канд. мед. наук, медичний консультант з професійних питань компанії Maxima Optics (UK) Ltd у Росії й інших країнах СНД

М'які контактні лінзи (МКЛ) повинні щодня очищатися й дезінфікуватися для максимальної безпеки їхнього носіння. У цей час найбільшою популярністю користуються багатофункціональні розчини (БФР). Вони значно спрощують процедуру відходу й придатні для більшості пацієнтів. У складі БФР містяться компоненти, які дозволяють одночасно зберігати, дезінфікувати й очищати лінзи. Застосовувані розчини повинні бути максимально токсичними для мікробів і в той же час залишатися нетоксичними для клітин людини. Розчин повинен збільшувати комфортність носіння лінз для користувача й зменшувати сухість ока (1).

Критерії дезінфекції нового стандарту якості БФР

Згідно встановлених критеріїв дезінфекції для нового стандарту ISO 14729 (ідеальний тест) , до дезінфікуючих розчинів пред'являється вимога зниження рівня специфічних мікробних штамів у розчині до кількості 1 log -одиниці відносно фузарій (Fusarium) і грибків роду кандида (Candida) ; 3 log -одиниці у відношенні синегнойної палички (Pseudomonas aeruginosa) , сератиї (Serratia marcescens) і стафілокока золотавого (Staphylococcus aureus) . Розчини, що не пройшли цей тест, не отримують сертифіката, що дає право на продаж споживачу [2].

Компанія Maxima Optics для догляду за контактними лінзами пропонує багатофункціональний розчин нового покоління Maxima Elite зі зволожуючим компонентом Aqua-Shield (Мал.1). Нова формула розчину створена для комфортного носіння всіх видів МКЛ, включаючи силікон-гидрогелеві. Розчин Maxima Elite ефективен проти всіх бактерій, грибів, всіх видів акантамеб (включаючи цисти). Тести підтверджують повну дезінфекцію лінзи менш чим за 6 год (зменшення бактерій на 3 log -одиниці; колоній грибів і дріжджеподібних грибів ---і на 1 log -одиницю).

Мал.1. Упаковка містить багатофункціональний розчин M axima Elite (флакони по 360 ml і 100 ml) + контейнер для лінз

Основні компоненти розчину

 • 0,9% NаCl --- ізотоничний і ізоосмотичний розчин зі слізною рідиною: p коливання --- 7, 0----7,3;осмотичний тиск 280--320 мОсм/л.
 • Фосфатний буфер --- найбільш м'який буфер, що пасує пацієнтам, схильним до алергійних реакцій.
 • Етилендиамін тетрауксусна кислота (ЕДТА) --- хелатообразуючий агент, утворить комплекс із іонами кальцію, що сприяє руйнуванню стінок мікробних клітин і значно підсилює дезінфікуючу дію консервантів; видаляє катіонні містки в клітинних стінках, де концентруються іони Ca ++ і Mg ++
 • Полігексаметиленбигуанид (PHMB) 0,0001% --- дезінфікуючий агент , високомолекулярне з'єднання ( містить від 6 до 8 активних ділянок). Він забезпечує відмінну дезінфікуючу активність відносно широкого спектра мікроорганізмів (бактерій, дріжджів, грибів, акантамеби). Дезінфікуючий агент селективно взаємодіє з патогенними мікроорганізмами ( а → б → в → г) , як показано на мал.2. Активні хімічні групи приєднуються до кислого фосфоліпидного комплексу мембран бактерій і розривають їх, у результаті чого відбувається ефективна загибель мікроорганізмів. Така структура робить його застосування безпечним для мембран клітин людини.

а.
б.
в.
г.


Мал.2.
Модель взаємодії дезінфікуючого PHMB агента з патогенними мікроорганізмами:

а — селективна взаємодія; б — приєднання активних хімічних груп до кислого фосфоліпидного комплексу мембран бактерій; в — розтягання мембрани; г — розрив мембрани й загибель бактерій

а -> б -> в -> г

 • RemoPro 1 --- неіонний сурфактантний очисник, активний поверхневий агент, що містить гідрофобні й гідрофільні ділянки, що дають можливість зв'язувати як молекули протеїну, так і молекули води; забезпечує поверхневе очищення й змазування. Як показано на мал. 3 ( а → б → в → г), гідрофобні групи («хвіст») прикріплюються до забруднюючих часток на поверхні лінзи, а гідрофільні групи («головка») притягають до себе воду й у результаті відривають частки від поверхні лінзи. Як тільки частки відділяються від поверхні лінзи, до них прикріплюється ще більше молекул сурфактантів, які притягають у цю область ще більше молекул води, що перешкоджає повторному приєднанню часток до поверхні лінзи.
а.
б.
в.
г.


Мал.3. Модель взаємодії сурфактанта RemoPro 1 із забруднюючими частками на поверхні контактної лінзи:

а — взаємодія з поверхнею лінзи; б --- прикріплення гідрофобних груп до молекули білка; в — відрив частки від поверхні лінзи; г — притягання гідрофільними групами до частки ще більше молекул води

а -> б -> в -> г

 • RemoPro 2 - глибоке очищення — допомагає забезпечувати пацієнтам чисті лінзи й комфортне носіння.
 • Aqua-Shield -- синтетичний, водорозчинний агент, похідний целюлози з відмінними водозв’язуючими й біоадгезивними властивостями. Створює «зволожуючий щит» навколо лінзи, покриває роговицю механічно, захищаючи поверхню й воложачи її. Знімає почервоніння й роздратування очей.

Таким чином, новий універсальний розчин Мaxima Elite це:

 • ефективне видалення білкових, жирових і будь-яких інших органічних відкладень із поверхні лінзи;
 • зручна й ефективна дезінфекція МКЛ;
 • максимальний комфорт наприкінці дня за рахунок максимального зволоження МКЛ;
 • запобігання дегідратації МКЛ;
 • • гарантія безпечного носіння будь-яких силікон-гідрогелевих лінз.

Завдяки розмаїтості наявних БФР, і з огляду на той факт, що склади БФР все-таки відрізняються компонентами, для пацієнтів є реальна можливість підібрати той розчин, що підходив би йому найбільшою мірою!

Список літератури
Киваєв, А. А. Засоби догляду за м'якими контактними лінзами. // Довідкові матеріали по контактній корекції зору. Додаток до журналу «Очей» №4,1999
Уіллкокс, М. Про нові багатофункціональні розчини для контактних лінз. // Сучасна оптометрія. 2007. № 10. С. 23--25.

Версія для друку Версія для друку


Новини

Підписатися на новині:Реклама

з 15.09.2021
по 30.11.2021

Реклама

з 01.09.2021
по 31.10.2021

Реклама

з 01.09.2021
по 31.10.2021

Реклама

з 01.08.2021
по 15.09.2021

Реклама

з 01.09.2021
по 30.09.2021

Реклама

з 01.08.2021
по 31.10.2021

Реклама

з 01.08.2021
по 31.10.2021

Реклама

з 01.08.2021
по 31.10.2021

РекламаРеклама


UA 2008-2015 Copyright © Фірма ЗІР -Електронний каталог-. All rights reserved.